ПРЕСА


english version

Дарина Скриник-Миська

А тому – хто зна? Може, незнайомство з романом «маска» цього філософа-літератора додало інтриги до мого сприйняття робіт однойменного проекту у рамках leminarium? Може, й не так важливо, що частина проектів «маски» була створена в іншому контексті і без прямої референції до лема, бо ж у найбезпосереднішому зв’язку з іншою сучасністю. Назва проекту, куратором-координатором якого є львівський медіа-художник та учасник мистецького об’єднання «нурт» м. Барабаш, прямо вказує на повість письменника. Тим не менше ідея лемівської «маски» тут виступає швидше приводом вести розмову. Ця розмова, знову ж таки, – про наше «сьогодні» і наше «завтра». Про вплив технологій на людину, про взаємодію (взаємини?) Людини й машини, про тіло й тілесність, про сутність свідомості, про з’ясування сенсу власного існування, про самопізнання та його межі…
.....................................................................................................
http://zbruc.eu/node/56238

***


"... співпраця із мистецьким об’єднанням «Нурт» дала можливість ознайомитися із відео-інсталяціями учасників багатьох вітчизняних та закордонних фестивалів візуального мистецтва Михайла Барабаша й Мирослава Вайди, а також виставкою плакатів Ярослава Філевича, об’єднаних інтерпретацією теми ув’язнення та визволення.
Також у концертному залі відвідувачі «Ночі музеїв» змогли почути лекцію Остапа Мануляка про репресованих композиторів та музику, переглянути мультимедійний блок творів учасників фестивалю електроакустичної музики «Ars elettronica»: аудіовізуальні композиції та відео-арт «На тему Йосифа Коффлера», «Атмосферні опади» Остапа Мануляка та Михайло Барабаша, «Етюди старовинного міста» Любави Сидоренко, «Звукоізоляція» Богдана Сегіна та Мирослава Вайди. У виконанні ансамблю сучасної музики «Con-sonus» у складі Богдан Булка (скрипка), Юрій Булка (кларнет), Юрій Гуран (флейта), Остап Мануляк (електроніка) слухачі отримали рідкісний шанс ознайомитися із такими електроакустичними композиціями, як «Oktaven» Богдана Булки, «Seiten», «З кларнетом», «Імпровізація» Юрія Булки, «Густина 21.5» Едґара Вареза, «Oremus fratres», «Композиція до віршів І.Калинця» Остапа Мануляка, «Дума» Євгена Петрова, «Etude noire» П’єра Шеффера, дві п’єси із циклу «Aus den sieben Tagen» Карлхайнца Штокгаузена та колективною композицією «Pentagraphos». Для багатьох відвідувачів знайомство із подібною музикою стало першим одкровенням, але у в’язничних стінах ці звукові медитації, орієнтовані на самозаглиблене сприйняття, здобули особливу конотацію."
джерело: ЗІК

***
Українсько-польський проект "САКРАЛЬНИЙ ПРОСТІР"
***
Фестиваль електроакустичної музики ARS ELETTRONICA
автор: Наталя Завісько; джерело: Портал Культура

спілкувалась: Любов Морозова; джерело: Портал Культура

автор: Софія Іванова; Джерело: РадіоІніціатива, Дзиґа

***

Проект "ПРИСУТНІСТЬ"

автор: Наталя Дудко; джерело: Львівська газета РАТУША